Systemy odwadniania dachów

Proponujemy zapoznanie się w nowoczesnym rozwiązaniem do odwadniania dachów płaskich wykorzystującym zjawisko podciśnienia - VACURAIN oraz klasycznym rozwiązaniem grawitacyjnym - system rynnowy.

System podciśnieniowego odprowadzania wód deszczowych VACURAIN

Opracowany w roku 1996 przez firmę DYKA jako alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych, grawitacyjnych systemów odwodnieniowych. Łatwy w montażu, szybki w instalacji i oszczędny w kosztach.

VACURAIN jest systemem wszechstronnym, posiadającym szereg istotnych zalet zarówno dla architekta, inżyniera, instalatora oraz inwestora.

Firma DYKA dostarcza system VACURAIN jako kompletną, zamkniętą instalację zawierającą dopasowane do siebie elementy i precyzyjnie spełniające określone wymagania.

Jako jedyni w Polsce dostarczamy kompletne rozwiązania w systemach odpornych na uderzenia rur i kształtek z modyfikowanego PVC-U oraz Polietylenu (PE) wraz z uchwytami, zawiesiami i oprzyrządowaniem. Zakres stosowanych średnic dla obydwu systemów mieści się od 40 mm – 315 mm.

Wsparcie inwestycyjne

DYKA oferuje pomoc w każdym etapie realizacji inwestycji, zaczynając od inwestora poprzez projektanta kończąc na wykonawcy.

1. Doradztwo techniczne

DYKA VACURAIN daje Ci możliwość wyboru odpowiedniego sytemu podciśnieniowego odprowadzania wód deszczowych:

W zależności od potrzeb i wymagań inwestora doradzamy i sugerujemy zastosowanie najlepszego rozwiązania pod kątem funkcjonalności oraz kosztów inwestycji.

2. Projektowanie

Aby uzyskać optymalnie działający system firma DYKA wykonuje kompletne obliczenia i kalkulacje systemu VACURAIN, po wcześniejszym uzyskaniu niezbędnych danych: Najważniejsze z nich to:   

  • Rzut i przekrój obiektu
  • Rodzaj pokrycia dachowego (bitumiczne, z tworzywa sztucznego, itp.)
  • Planowana lokalizacja przewodów pionowych
  • Lokalizacja studni odbierających wodę deszczową

Oferta DYKA zawiera: 

  •  Dobór systemu i projekt
  • Wycena systemu i kalkulacja kosztów wykonania
  • Odbiór przedstawiciela producenta gotowego systemu

Ponadto na życzenie Klienta oferujemy wykonanie projektu kompleksowego zagospodarowania wód deszczowych bazując na systemach DYKA (Duborain, Rainbox)

3. Instalacja VACURAIN

Firma DYKA oferuje profesjonalną opiekę nad prawidłowym przebiegiem realizacji inwestycji poprzez sprawną logistykę, zaufanych wykonawców i specjalistów z zakresu VACURAIN.

Ponadto DYKA zapewnia:

  • Szkolenie nowych ekip budowlanych 
  • Podnoszenie kwalifikacji już obecnych wykonawców
  • Wsparcie na realizowanych inwestycjach

4. Użytkowanie

DYKA zapewnia poprawność działania systemów (PVC-U) (PE), trwałość połączeń instalacji oraz łatwy dostęp do przeprowadzania robót konserwacyjnych. DYKA udziela pisemnej 10-letniej gwarancji na systemy VACURAIN FIX i FLEX