Gospodarka o obiegu zamkniętym

Pierwszy filar naszego programu zrównoważonego rozwoju odnosi się do cyrkularności. Chcemy zapobiegać utracie surowców i materiałów jako odpadów oraz chcemy minimalizować emisje. 

Wiele z naszych istniejących produktów już pomaga klientom, użytkownikom końcowym i innym osobom w osiągnięciu bardziej zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie w naszych działaniach i procesach w dalszym ciągu uwzględniamy zasady zrównoważonego rozwoju. W tym celu opracowaliśmy program zrównoważonego rozwoju składający się z trzech filarów.

Filar ten obejmuje cztery szczegółowe tematy

Odpowiedzialna gospodarka wodna

Pierwszy temat to odpowiedzialne zarządzanie wodą, które jest związane z SDG "Czysta woda i warunki sanitarne". Nasze produkty oczywiście już się do tego przyczyniają, a w ramach naszej własnej organizacji jest to również kluczowy cel: "W przeliczeniu na tonę wyprodukowanego produktu chcemy do 2026 roku zużywać o 20% mniej wody pitnej." Będzie się to odbywało stopniowo i na różne sposoby. Na przykład, oprócz wody pitnej i wód gruntowych, zbadamy możliwości wykorzystania większej ilości wody deszczowej do celów sanitarnych lub chłodniczych. 

Zmniejszenie śladu węglowego

Kolejnym tematem jest redukcja śladu węglowego, co wiąże się z SDG "Działania w dziedzinie klimatu". Dwutlenek węgla lub CO2 odgrywa kluczową rolę w globalnym ociepleniu. Do 2030 roku zmniejszymy o połowę emisję CO2 w naszych procesach produkcyjnych, zwłaszcza we własnych środkach transportu i w całym zużyciu energii na tonę wyprodukowanego produktu. Dlatego będziemy np. nabywać bardziej energooszczędne maszyny i przechodzić na niskoemisyjne środki transportu. Ponadto do 2025 roku będziemy korzystać wyłącznie z energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Wydajność materiałowa

Trzecim tematem w ramach filaru gospodarki o obiegu zamkniętym jest efektywność materiałowa, która odnosi się do SDGs "Zrównoważone miasta i społeczności" oraz "Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja". Pracujemy nad zwiększeniem zawartości surowców wtórnych w naszych produktach. Naszym celem jest zwiększenie wykorzystania recyklatów o ponad połowę do 2025 roku.  
 
Skupienie się na efektywności materiałowej oznacza również przyjrzenie się opakowaniu. Dążymy do stosowania opakowań kartonowych i zakrętek HDPE wykonanych w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Trwają inicjatywy zmierzające do osiągnięcia tego celu do 2025 roku. 

Gospodarka odpadami

Czwartym i ostatnim tematem w ramach filaru Circularity jest gospodarka odpadami, która wchodzi w zakres tych samych SDGs co efektywność materiałowa. Do 2026 roku dążymy do zmniejszenia ilości odpadów związanych z produkcją o 10% na tonę wytworzonego produktu.

Czy masz pytanie dotyczące naszego programu zrównoważony rozwój?

Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Państwa pytania.